Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Eesti kirjarahvas käis taas Udmurdimaal

19.01.2015

Eesti luuletajad Triin Soomets, Roomet Jakapi ja Jaan Malin ning turnee eestvedaja Nadii Muš saabusid just ringreisilt Udmurdimaale, kus nad esitasid oma loomingut kirjandusõhtutel.

Kohtumised luuletajatega toimusid külakoolides, raamatukogudes ning kultuurimajades. Eesti kirjanikud olid ka Alnaši rajooni esimese poetry slam'i ehk AlSlami avajateks.

Udmurdi raadio otse-eetris ütles Roomet Jakapi, et Udmurdimaal olles hüppas ta esimest korda elus rongivagunist otse lumehange sisse ja vestles esimest korda elus eesliga. Azamati küla õpilased hakkasid aga kohe pärast eesti kirjanikega kohtumist tegelema hääleimprovisatsiooniga.

Udmurdimaal peetakse Eestis elava luuletaja ja tõlkija Muš Nadii eestvõttel juba viiendat aastat järjest jaanuarikuus Eesti kirjanduse päevi. Esimesel korral käisid hõimurahva juures Maarja Kangro ja Mihkel Kaevats, teisel korral Jürgen Rooste, Carolina Pihelgas ja Hasso Krull. 2013. aastal osalesid ringreisil Eva ja Indrek Koff ning aasta tagasi Contra ja Jan Rahman.

Triin Soomets, Roomet Jakapi, Jaan Malin ja Muš Nadii jagavad oma reisimuljeid kõigi huvilistega neljapäeval, 22. jaanuaril kell 18.30 Fenno-Ugria jututoas (Pärnu mnt 28–9, Tallinn).