Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Valdek Palli nimelise stipendiumi pälvis kaks noort

29.01.2015

Professor Valdek Palli nimelise stipendiumi pälvisid Mordvamaal tegutsev ersa rahvusliikumise aktivist Aleksandr Daniltšev ja Eestis elav udmurdi maalikunstnik Stanislav Antipov, teatas SA Tallinna Ülikooli Arendusfondi juhataja Natalia Abrosimova.

Aleksandr Daniltšev (1989) on ersa rahvusliikumise ja soome-ugri noorteorganisatsiooni MAFUN aktivist, filoloogiakandidaat, Saranski 9. lütseumi ersa keele õpetaja, Mordva riikliku ülikooli üliõpilaste konkursi "Aasta inimene 2010" ja Saranski parima noore õpetaja tiitli pälvinu.

Oma aktiivse tegevuse, väga hea ersa keele oskuse ja lauluhääle tõttu on Aleksandr silma paistnud paljudel ersa ja teistel soome-ugri üritustel. Ta on juhtinud olulisi koosolekuid, kontserte ja rahvuspüha tähistamist. Aleksandr on kirjutanud ka ersakeelseid luuletusi ja etendusi.

Stanislav Antipov (1976) on udmurdi maalikunstnik, Eesti Maalikunstnike Liidu liige, Eesti Soome-Ugri Kunstiühingu ARTE esimees, üks projekti "Eesti pühapaigad soome-ugri kunstnike pilgu läbi" algatajatest. Ta on osa võtnud mitmetest soome-ugri näitustest Udmurdimaal, Soomes, Eestis, Mordvamaal, Moskvas ja Lätis.

Antipov on kujundanud soome-ugri teemalisi logosid ja trükiseid. Viimasel ajal on Stanislav eriti silma paistnud maalinäitusega "Soome-ugri muusikamaailm pildis", kus ta tutvustab soome-ugri rahvaste pille ja rahvariideid. Näitus on olnud üleval paljudes riigi- ja kultuuriasutustes üle kogu Eesti ning äratanud suurt huvi.

SA Tallinna Ülikooli Arendusfond annab Valdek Palli nimelist stipendiumi välja kord aastas silmapaistvale soome-ugri noorele, kes uurib soome-ugri rahvaste keelt või kultuuri ning lööb aktiivselt kaasa hõimuliikumises. Stipendiumiks on kogutud annetusi eesmärgiga jätkata professor Valdek Palli elutööd ning jäädvustada tema mälestust. Valdek Pall oli Tallinna ülikooli esimene emeriitprofessor, tunnustatud fennougrist ja keeleteadlane.

Aleksandr DaniltševStanislav Antipov