Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Valmis joonisfilm vepsa muinasjuttude põhjal

05.02.2015

Leningradi oblasti põlisrahvaste keskuse filmistuudio Koukku-Joukku üllitas uue läänemeresoomlaste muinasjuttude ainelise joonisfilmi – isurite ja vadjalaste järel said oma animafilmi ka vepslased.

Joonisfilmi "Mužik da kurged" (Mees ja kured) süžee põhineb kahel vepsa muinasjutul, mis on lindistatud 20. sajandi 1960.–1980. aastatel Leningradi oblasti Volossovo ja Podporožje rajoonis.

Peale vene keele on filmil veel vepsa- ja ingliskeelne heli, samuti subtiitrid neis keeltes. Muusikaline saade on loodud ehtsate vepsa lugude põhjal.

Filmi lavastaja oli Olga Konkova, kunstnik Deniss Kuzmin. Filmi tegemisse olid kaasatud oblasti põlisrahvaste keskuse töötajad ja vabatahtlikud, ansambel Korela, telestuudio TV Karelia ja Karjala rahvusteater. Filmi tellis kohaliku omavalitsuse teemade, rahvustevaheliste suhete ja usuküsimustega tegelev oblastikomitee.

Filmitegijad kavatsevad sarja "Minu suur küla" peagi täiendada veel kahe animafilmiga ingerisoomlaste ja Tihvini karjalaste muinaslugude ainetel.Дни.ру: По вепсским сказкам сняли мультик

Metro: По мотивам фольклора Ленобласти снимают серию мультфильмов