Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Põhjarahvaste telesaateid ähvardab kadumine

13.02.2015

На Ямале может закрыться окружная телекомпания. Без работы останутся 500 журналистовJamali Neenetsi autonoomses ringkonnas kaalutakse võimalust sulgeda regionaalne telejaam, mis edastab saateid peale vene keele ka handi, neenetsi, komi ja sölkupi keeles. 

Znak.com kirjutab, et kulude kokkuhoiu nimel on ringkonna võimud teinud ettepaneku sulgeda kohaliku telekanali Jamal-Region, mille ülalpidamiseks kulub aastas ligi miljard rubla.

Autonoomse ringkonna asekuberner Natalja Figol on telekanali sulgemise vastu, sest sellega jääb töötuks 500 seal töötavat inimest ning kohalikud kauged külad, kus elab peaasjalikult põlisrahvastest elanikkond, jääb ilma olulisest teabeallikast.

Jamal-Region loodi 1998. aastal ning on kuni viimase ajani jõudsalt tegevust laiendanud, edastades saateid 24 tundi ööpäevas, mis on Venemaa kohalike telekanalite puhul harukordne.

Telekanalil on väärtuslik foto- ja videoarhiiv, kus on ainulaadset materjali Põhjala alade hõivamise kohta 1930. aastatel. Saated levivad 96% ringkonna aladest, milleni teised telejaamad ei küündi.

Znak.com: На Ямале может закрыться окружная телекомпания. Без работы останутся 500 журналистов