Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Soome-ugri kultuuripealinn pälvis Regionaalmaasika

16.02.2015

Soome-ugri kultuuripealinn Obinitsa pälvis parimate regionaalarengut toetavate algatuste seas siseministrilt regionaalarengu auhinna.

Siseminister Hanno Pevkur andis reedel kunstnik Rita Randmaa keraamilistest maasikatest auhinnad üle üheksa ettevõtmise eestvedajale. Obinitsa pälvis Regionaalmaasika soome-ugri kultuuripealinna 2015 tiitli toomise eest Setomaale.

Obinitsast sai kogu tänavuseks aastaks 25 miljonit inimest ühendava soome-ugri maailma keskpunkt. Piirkonna jaoks tähendab see ettevõtlus- ja kultuurikeskkonna elavnemist.

Siseministri sõnul võib auhinna saajaid vaadates öelda, et tegemist on tõeliste oma kodukoha patriootidega. "Nad annavad oma hoolimise ja ettevõtlikkusega piirkonna arengule hoogu juurde ja nii mõnigi auhinna saanud ettevõtmine on saanud oma regiooni kaubamärgiks ning visiitkaardiks," märkis Hanno Pevkur.

Jaanuaris välja kuulutatud konkursile Regionaalmaasikas sai kandidaadiks esitada nii riigi ja kohaliku omavalitsuse asutusi kui ka füüsilisi ja juriidilisi isikuid. Konkursile laekus 35 ettepanekut.

Siseministeerium annab regionaalarengu auhindu välja teist korda ja sellega tunnustatakse algatusi, millel on oluline mõju piirkonna arengule ning piirkonna eripära säilimisele ja tutvustamisele.

Konkursi parimad on 2014. aastal ellu kutsunud või korda saatnud väljapaistva regionaalarengu algatuse või teo, mille tulemusena on edenenud piirkonna majandus, loodud uusi töökohti või pakutud piirkonnaspetsiifilisi tooteid, teenuseid või millel on olnud oluline mõju regionaalarengu tähtsustamisele ühiskonnas.

Soome-ugri kultuuripealinna Obinitsa kõrval said auhinna Arvamusfestival, AS E. Strauss ja Avinurme Puiduait,  AS Graanul Invest, Haapsalu Käsitööselts, MTÜ Sillamäe Lastekaitse Ühing, MTÜ Sinule, Muhu Pagarid OÜ, Rally Estonia MTÜ. 

Siseministeerium: Regionaalmaasika pälvisid üheksa silmapaistvat ettevõtmist