Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Pihkvas avati näitus Lennart Meri filmirännakutest

27.02.2015

Neljapäeval avati Pihkva oblasti raamatukogus näitus "Veelinnurahvas. Lennart Meri filmirännakud 1969–1988"; Fenno-Ugria Asutuse poolt osales avamisel Jaak Prozes, kes pidas ettekande soome-ugri rahvastest ja hõimuliikumisest.

Näitus "Veelinnurahvas. Lennart Meri filmirännakud 1969–1988" sündis 2012. aastal Ungaris toimunud soome-ugri 6. maailmakongressiks Eesti Instituudi, MTÜ Fenno-Ugria Asutuse ja Lennart Meri Euroopa Sihtasutuse koostöös.

Ingliskeelsele näitusele lisandus hiljem ka eestikeelne näitus, mida on eksponeeritud paljudes kohtades üle Eesti, ning soomekeelne variant. Venekeelne näitus on seni olnud vaatajatele avatud mullu novembris Moskvas Lennart Merile pühendatud kultuuriõhtute ajal ning aasta enne seda Komimaal Sõktõvkaris Venemaa soome-ugri kultuurikeskuses, kus see enneaegselt maha võeti.

Soome-ugri kultuurikeskus loobus ka Lennart Meri filmirännakute näituse edasiste väljapanekute korraldamisest Venemaal, põhjendades, et see on sünge alatooniga ega vasta Venemaal levinud kujutluspildile soome-ugri rahvastest.