Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Kuberner nimetas põlisrahvaste ühendusi äärmuslikeks

02.03.2015

Leningradi oblasti kuberner Aleksandr Drozdenko nimetas kahte läänemeresoome põlisrahvaste organisatsiooni piirkonna rahu ja riigi alustalasid õõnestavateks.

Oblasti uudiseid edastav 47news kirjutab, et kuberner teatas Leningradi oblasti rahvusvaheliste suhete nõukogu koosolekul, et on tekkinud vajadus pöörata tähelepanu piirkonnas tegutsevatele äärmusorganisatsioonidele.

"Meil on väike hulk kodanikke, kes ei ole isegi Leningradi oblasti elanikud, kuid püüavad mõjutada elanike mõtteid, arvamusi ja tegusid," ütles ta.

Selliste organisatsioonidena nimetas Drozdenko Kingissepa rajoonis Viistinas ja Laugasuus tegutsevat ühendust Šoklõ. Kuberneri sõnul on selle organisatsiooni tegevus suunatud Vene riigi huvide kahjustamisele.

Teine marurahvuslik organisatsioon on Drozdenko hinnangul Ingria, mille ainus eesmärk on Vene riigi huvide kahjustamine. "Ingria tahab tekitada kahtlusi ühtse Vene riigi suhtes ja kannab segast ideed Ingerimaa riigi loomisest," rääkis ta.

"Peame sellest rääkima, et ei korduks 2004. aasta olukord, kui Ukrainas hakkasid idanema fašismi ja šovinismi võrsed. Me võtsime seda rahulikult, uskudes, et Ukraina paljurahvuseline rahvas saab hakkama, et see haigus on ajutine ja ületatav ning kõik saab korda," nentis oblasti juht.

47news.ru: Александр Дрозденко: Создание государства "Ингрия" - бредовая идея