Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Saue õpetajad käisid mari näidendiga festivalil

 09.03.2015

Saue Gümnaasiumi õpetajate näitering osales teatrifestivalil Sillad, tuues seal lavale Marimaa näitekirjaniku Jakov Šketani näidendi "Kaks ja pool pulma".

Tegemist oli 17. üleriigilise õpetajate teatrifestivaliga, mida peeti 6. ja 7. märtsil Viljandis.

Saue gümnaasiumi õpetajaid tunnustati festivalil trupiauhinnaga originaalse materjali kasutamise eest, Aleksei Aleksejev sai näitlejaauhinna. 

Lavastus "Kaks ja pool pulma" on komöödia, mis räägib mehe ja naise abielusuhetest läbi erinevate põlvkondade. Vaatluse all on noore, keskealise ja vanema abielupaari suhteprobleemid. Näidendi sõnumiks on see, et probleemid tuleb lahendada, mitte nende eest põgeneda.

Näidendi lavastas Leo Uulma. Tõlkisid õpetajad Aleksei Aleksejev ja Leo Uulma. Seda näidendit ei ole Eestis kunagi varem mängitud. Tõlkijad soovivad näidendi teksti lisada ka varsti ilmuvasse soome-ugri näidendite kogumikku.

Näidendi õppimiseks kulus õpetajatel ligi paar kuud. Proove tehti kord nädalas. Lavastuses mängisid kaasa Saue gümnaasiumi õpetajad Jaan Palumets, Ulvi Urgard, Anu Vananurm, Malle Liiv, Triin Lille, Aleksei Aleksejev ja Leo Uulma.

Oma näidendit mängivad õpetajad veel 12. märtsil emakeelepäeva üritusel Saue fümnaasiumi aulas, kus nad annavad kaks etendust. Samuti esinevad nad 9. aprillil Saue gümnaasiumi 3. teatrifestivalil Saue gümnaasiumi aulas ning 29. aprillil mari sangari päeval.