Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Tallinn Music Weekil tuleb soome-ugri õhtu

18.03.2015

Festivalil Tallinn Music Week tuleb 26. märtsil soome-ugri õhtu, kus soome-ugri kultuuripealinn 2015 Obinitsa ja MTÜ Fenno-Ugria Asutus esitlevad kahte seto, ühte ersa-mokša ning ühte vepsa ansamblit.

Tallinnas Kloostri Aidas tulevad lavale Mordvamaa pärimusmuusikat viljelev OYME, vepsa ansambel Noid Venemaalt, seto leelonaised Verska Naase ning seto laulumehed Seto Miihi Summ. 

Soome-ugri ansamblid esinevad ka tasuta Linnalava programmis: Noid 25. märtsil TMW pop-up restoranis ning Seto Miihi Summ ja OYME 26. märtsil Viru Keskuse aatriumis. Lisaks annab ansambel Noid 27. märtsil kell 22.00 festivalivälise kontserdi KuKu klubis.

Petroskoi ansamblis Noid musitseerivad muusikaharidusega noored, kes soovivad vepsa kultuurile uut elu sisse puhuda. Repertuaari põhiosa moodustavad vepsa rahvalaulude töötlused maailmamuusika võtmes või vepsa luuletajate tekstidele kirjutatud autorilaulud.

Moskvast saabuv OYME (pildil) on kõige kuulsam väljaspool Mordvamaad tegutsev ersa-mokša ansambel. Nende kavas on traditsioonilised etnograafilised palad, mis sisaldavad polüfoonilisi naiste rahvalaule, ersa ning mokša itke ning pillimängu traditsioonilistel instrumentidel. Lisaks viljelevad nad ka elektroonilist maailmamuusikat.

Verska Naase laulab nii uuemaid kui vanemaid seto laule, õpetab seto tantse ja laulumänge, tutvustab seto kultuuri ja rahvariideid. Kooris laulavad noored Värska kandi naised. Ansambli liikmeid köidab seto vanapärane laulmisstiil, mida nad õpivad arhiivisalvestuste järgi.

Lillepuu Vasśo käe all harjutav Meremäe lauluselts Seto Miihi Summ on taaselustamas vahepeal soikunud seto meestelaulu traditsiooni. Erinevalt naiste leelost hindavad seto mehed rohkem muusikalist poolt kui laulusõnu, aga nemadki oskavad lauludele sõnu juurde lisada.

Põhja- ja Baltimaade suurim siseruumides toimuv muusikafestival Tallinn Music Week toimub 25.–29. märtsini juba seitsmendat korda. Festivalile on oodata üle 200 kohaliku ja välisesineja ning publikuks oodatakse üle 20 000 muusikasõbra nii Eestist kui ka lähisvälismaalt.
 

Neljapäev, 26. märts 2015 kell 19.00
Kloostri Ait, Tallinn

  • 20.00 Verska Naase
  • 21.00 Seto Miihi Summ
  • 21.30 OYME (ersa ja mokša)
  • 22.30 Noid (vepsa)

Osta pilet (10 eurot) Piletilevist


Soome-ugri ansamblid tasuta Linnalava programmis

  • Noid: 25. märtsil kell 18.00 TMW pop-up restoranis
    Disaini- ja arhitektuurigaleriis (Pärnu mnt 6)
  • Seto Miihi Summ: 26. märtsil kell 16.30 Viru Keskuse aatriumis
  • OYME: 26. märtsil kell 18.00 Viru Keskuse aatriumis


Ansambel Noid esineb 27. märtsil kell 22.00 ka KuKu klubis,

piletiinfo täpsustub


Pikem ansamblite tutvustus

Tallinn Music Week