Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Jaak Prozese raamatu "Kas Putin on vepslane" esitlus 10.04 rahvusraamatukogus

31.03.2015

Reedel, 10. aprillil kell 14.00 tuleb Tallinna raamatumessi raames rahvusraamatukogu nurgasaalis esitlemisele Jaak Prozese raamat "Kas Putin on vepslane".

Jaak Prozes ütleb oma raamatu kohta: "Eelkõige kajastavad minu lood soome-ugri rahvaste olukorda ja olustikku, tehes seda nii, nagu reisiraamatud või õpikud ei tee.

Nende abil võib eelkõige mõista kümmekond aastat tagasi Venemaa soome-ugri aladel valitsenud õhustikku ja soome-ugri rahvaste mõtteviise. Samas ei puudu ka uuemad lood. Valdavalt on lood minu enda kogetud, vaid paar lugu on kuuldud, kuid ma ei tihanud neid kirjutamata jätta, sest nad on olulised mõistmaks soome-ugri rahvaste seas toimuvat. Mõne loo osaliseks on kogu reisiseltskond.

Enamik lugusid on isiklikud ja teada ainult mulle, aga mitmed minuga juhtunud lood on soome-ugri maailmas läinud liikvele, elades nüüd juba omaette elu ning omandades kohati legendide mõõtmeid. Kui nüüd lugejale tundub, et mõni lugu oleks võinud ka tema endaga juhtuda, siis võin öelda, et soome-ugri rahvaste juurde jõudmiseks pole kunagi hilja."

Kas Putin on vepslane
Jaak Prozes
ISBN 978-9949-527-42-7
136 lk, pk

Kirjastus Argo: Kas Putin on vepslane