Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

"Veelinnurahva" näitus jõudis Luksemburgi

17.04.2015

Aprillikuus on MTÜ Fenno-Ugria Asutuse näitus "Veelinnurahvas. Lennart Meri filmirännakud 1969–1988" eksponeeritud Luxembourgis Euroopa Liidu infokeskuses, 16. aprillil leidis aset näituse esitlus.

Hea asukohaga esinduslik näitusesaal on avatud kõigile huvilistele, seal saab vaadata ka Lennart Meri filme. Näituse esitlusel osalesid kohalikud eestlased, sealhulgas eesti õpilased Euroopa Kooli vanematest klassidest, aga oli ka kohalikke luksemburglasi.

Esitluse avakõned pidasid Euroopa Liidu infokeskuse direktor Guy Berg ning Eesti Vabariigi suursaadik Brüsselis ja Luksemburgis Gert Antsu. Mõlemad tutvustasid ja selgitasid huvitavalt oma muljet näitusest.

Berg tunnistas, et lingvistina oli ta küll kuulnud soome-ugri rahvastest ja keeltest, kuid talle oli jäänud mulje, et soome-ugri keelte alla pandi kokku need, mida mujale "sokutada" ei osatud – nagu soome ja ungari. Nüüd oli tal lõpuks võimalus veenduda, et sellised keeled tõepoolest on olemas ja et keegi on neid isegi võtnud uurida.

Berg avaldas arvamust, et näituse ringkäik Euroopas avardab väga paljude inimeste teadmisi eestlastest ja nende keelesugulastest.

Üritusele lisas meeleolu eesti seltsi naisansambel, kes esitas Veljo Tormise töötlusi eesti rahvamuusikast ning mõned sugulasrahvaste – soome, ungari ja liivi – rahvalaulud.

Näituse korraldas täielikult Luxembourgi eesti selts. Fenno-Ugria Asutus on tänulik ettevõtmise eestvedajale Imbi Välile, seltsi esimehele Meelik Mallenele, tõlkija Tiia Uibole ja näituse ülespanijale Leivo Loigule.

"Veelinnurahva" näituse järgmiseks peatuspaigaks saab Eesti suursaatkond Brüsselis.