Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Ungaris lõppes igakevadine tudengikonverents IFUSCO

20.04.2015

IFUSCO 2015 Pécs

Ungaris Pécsi linnas lõppes 15.–18. aprillilini kestnud fennougristikaüliõpilaste konverents IFUSCO, millel osalesid noored Eestist, Soomest, Ungarist, Venemaa piirkondadest ja teistestki riikidest. 

15. aprillil oli 31. soome-ugri üliõpilaskonverentsi IFUSCO ametlik avamine. Kõlasid tervitussõnavõtud ja esines kohaliku ülikooli puhkpilliansambel.

Venemaa Jugra ülikooli filoloogiateaduskonna dekaan Dina Gerassimova ütles noortele, et nad ei kardaks tõsta tundlikke teemasid ning kutsus IFUSCO 32. kongressi Siberisse oma ülikooli.

Noorteadlased esinesid konverentsi sektsioonides, kus nad esitlesid oma uurimusi lingvistika, poliitika, õiguse, ajaloo, folkloori, emakeele õpetamise, sotsioloogia ja kirjanduse alal. Neile oli ette valmistatud ka kultuuriprogramm ja ühine vaba aja veetmine.

Konverentsil osalesid ka Tartu ülikoolis hõimurahvaste programmi toel õppivad soome-ugri doktorandid ning soome-ugri teemadega tegelevad Eesti üliõpilased. Eesti delegatsiooni seas oli ka palju ühenduse Fenno-Ugria Noored liikmeid.

Nende sõnul saadeti pea viis päeva väldanud üritus mööda produktiivselt – esitati ja kuulati ettekandeid, tutvuti kauni Ungariga ning veedeti aega vanade ja uute soome-ugri sõpradega.

Järgmise aasta IFUSCO tuleb tuleval kevadel Jugra ülikoolis Hantõ-Mansiiskis. Esimene IFUSCO (International Finno-Ugric Students' Conference) toimus 1984. aastal Saksamaal Göttingenis. Sealsamas peeti ka eelmine, 30. soome-ugri noortefoorum.

MariUver: В Венгрии открылась конференция молодых финноугроведов


Eesti üliõpilased IFUSCOl


Konverentsi üldpilt