Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Võrumaal tuleb soome-ugri filmifestival FUFF II

03.06.2015

header-ee.gif

10.–13. juunini tuleb Võrumaal Tsiistre linamuuseumi külakinos soome-ugri filmifestival FUFF II, kus tänavu jõuab ekraanile ligikaudu 60 soome-ugri filmitegijate ja soome-ugri teemasid käsitlevat filmi.

FUFF on korraldajate sõnutsi eriline mitmes aspektis: esiteks leiab festival aset Eesti piirialal, eemal suurtest tõmbekeskustest ning teiseks on festivalil hariv roll – peale  filmivaatamise on võimalik osa võtta soome-ugri väikerahvaste filmikunsti edendamisele suunatud stsenaristikatöötubadest.

Festivali soome-ugri programm on jaotatud kaheks: võistlusprogrammis osalevad soome-ugri omariikluseta väikerahvaste filmid ning programmi teises osas saab vaadata suuremate soome-ugri rahvaste – ungari, soome, eesti ja sel aastal ka saami filme.

Stsenaristikatöötubasid juhendavad filmimaailmas tuntud nimed: režissöör-stsenarist Dániel Erdélyi Ungarist ja kirjanik-stsenarist Mart Kivastik Eestist. Festival toob Tsiistresse lisaks soome-ugri stsenaristidele ka filmiasjalised kaugelt Tšiilist ja naaberriigist Lätist, ühtekokku 20 rahvuse esindajad.

Festivalil avatakse linamuuseumis ersa fotokunstniku Aris-Onton Kälme välinäitus, mis kajastab soome-ugri väikerahva sölkuppide elu. Festivaliõhtutel saab nautida muusikat: esinevad Anto Siimson, Aarne Kaur, Kaja Taul; soome-ugri muusikat keerutab plaadilt DJ Aivar Meos.

Festivali kunstilise juhi Edina Csüllögi sõnul on hea meel tõdeda, et eelmise aasta festivalil on konkreetne tulemus: udmurdid ja vepslased on loonud mitmeid uusi filme.

Festivali patroon on soome-ugri kultuuri hoidja kirjanik Kauksi Ülle. Festivali korraldavad MTÜd Nisi Masa Estonia, Prastuli Selts, ja soome-ugri filmifond SUFF. Festivali meeskonnal on abiks 20 vabatahtlikku erinevatest riikidest.

Festivali kümneeurone pass tagab sissepääsu kõikidele filmilinastustele ja kontsertidele. Võru maakonna noortele on sissepääs tasuta.

Festivali toetavad hõimurahvaste programm, Eesti Kultuurkapital, Ungari Instituut, Ungari suursaatkond, Balassi Instituut, Eesti Filmi Instituut. Festivali partnerid on MTÜ Fenno-Ugria Asutus, Euphorea Borealis, Busho filmifestival, tõlkebüroo A&A Lingua, Illume, Nopri talu, Plank Film, Rõngu Pagar, Piusa Savikoda, Pullijärve Holiday Village, Suhka turismitalu, Pööni kõrts ja külalistemaja, Budampex.

FUFF 2