Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Soome-ugri suursaadikud väisavad Karjalat

07.07.2015

Eesti, Soome ja Ungari suursaadikud on töövisiidil Karjalas, kus nad kohtuvad nii võimuesindajate kui ka opositsiooni-poliitikutega, saamaks igakülgset pilti sealsete hõimurahvaste eluolust.

7. juulil kohtusid diplomaadid Karjala vabariigi juhi Aleksandr Hudilaineniga, kes kinnitas, et nad teevad kõik soome-ugri rahvaste omakultuuri säilitamiseks ja arendamiseks.

Hudilainen mainis, et Vene-Soome kultuurifoorumi raames on ellu viidud kuus koostööprojekti. Soome suursaadik Hannu Himanen kinnitas, et vaatamata poliitilisele olukorrale on soomlastel ka jätkuv huvi Karjalaga majanduskoostööd teha. 

Eesti suursaadik Jüri Luik (pildil) ütles, et Eestil on huvi arendada Karjala vabariigiga IT-alast koostööd. Hudilainen tegi ettepaneku arendada suhteid Petroskoi ja Tartu ülikoolide vahel.

6. juunil kohtusid diplomaadid Petroskoi linnapea Galina Širšinaga, kellega tulid jutuks linna rahvusvahelised suhted Narvaga ning Soome linnade Varkausi ja Joensuuga.

Linna haridusameti juht Natalja Dobrodejeva jagas külalistele teavet, et Petroskoi kaheksas koolis õpib soome-ugri keeli kokku 2500 õpilast, populaarseim on soome keel. Kohalikke põliskeeli õpetatakse ka kolmes lasteaias.

Suursaadikud kohtusid ka opositsioonipartei Jabloko esindajatega, et kuulata ära nendegi seisukohad olukorrast vabariigis. "Me ei tegele poliitikaga. Meie kui diplomaatide ülesanne on saada Venemaast aru ja aidata meie valitsusel paremini mõista, mis Venemaal toimub," selgitas Himanen kohtumise tausta. 

Teleraadiokompanii Karelia ajakirjanik aga kommenteeris kohtumist nii, et 2012. aastal konsulteerisid välisdiplomaadid samuti Venemaa aktiviste, pärast aga algasid Bolotnaja väljaku opositsioonilised meeleavaldused.

Eesti, Soome ja Ungari suursaadikute visiidid Venemaa soome-ugri vabariikidesse on muutunud traditsiooniks, mis aitavad tõhustada soome-ugri rahvaste vahelist koostööd.

Карелинформ: Глава Карелии обсудил перспективы сотрудничества с послами Венгрии, Финляндии и Эстонии в Российской Федерации

Вести Карелии: Журналисту ГТРК "Карелия" померещилась Болотная площадь в Петрозаводске?

Всё: Международная встреча мэра

Foto: Aleksei Tsõkarev, Twitter