Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Isurid ja vepslased peavad nädalavahetusel rahvuspidu

09.07.2015

Vepslased peavad 11. juulil Karjala vabariigis Šoutjärvel oma traditsioonilist rahvuslikku Elonpu pidu, järgmisel päeval on suur suvepidu isurite keskuses Viistinas.

Äänisjärve äärde Šoutjärvele (Šeltozero) kogunevad Elonpu peole vepslased, aga ka karjalased, ingerisoomlased ja lähedalasuvate külade elanikud.

Külalised saavad kuulata vepsa rahvakoori esinemist, osaleda rahvuslike sportmängude võistlusel ja käsitöö õpitubades. Kontsertprogrammis esinevad
vabariigi rahvuskultuurikeskuse ansambel Каrjala, juudi tantsuansambel Aviv, saksa tantsuansambel Folklorevagen, karjala koor Oma Pajo ja vene koor Pitaritsõ.

Vepsa kultuuripidu Elonpu sümboliseerib põlvkondade vahelist sidet ning seda peetakse vepslaste traditsioonilistel asualadel Karjalas, Leningradi ja Vologda oblastis.

12. juulil algab Kingissepa oblastis Viistinas isuri rahvuspidu, kus esinevad kohalikud ansamblid Šojkulan Laulut ja Rõbatška ning vadja lasteansambel
Linnut.

Veel astuvad lavale ingerisoomlaste folkloorirühm Talonmerkit ja Korela, eesti kultuuriühingu ansambel Neevo Peterburist, soomlaste ansambel Hopeanjärvi ja Gattšina ingerisoome seltsi ansambel Kristall. 

Финноугория: Праздник ижорской культуры соберёт народные коллективы Ленинградской области

Карелия официальная: В селе Шелтозеро пройдет праздник вепсской культуры "Древо жизни – Elonpu" 

Külalised saavad võtta osa võistlustest ja proovida traditsioonilist vepsa toitu, kuulata Šoutjärve vepsa koori esinemist ning tutvuda vepslaste eluoluga.