Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Ootame teid kaasa lööma Hõimupäevade 2015 läbiviimisel!

Head Fenno-Ugria sõbrad!

Teil on suurepärane võimalus anda oma väike panus selleks, et hõimupäevad sujuksid hästi ning oleksid unustamatuks kogemuseks nii esinejatele külalistele kui ka korraldajatele endile.  

Võimalusi vabatahtlikuna osalemiseks on mitmeid:

Soome-ugri ürituste korraldamine

Kas Sinu kodukohas tähistatakse hõimupäevi? Kas Sinu koduklubis või lemmikkohvikus astub hõimupäevade aegu üles soome-ugri ansambel? Kas su sõbrad tuleksid soome-ugri diskole? Kui ei, aita vabatahtlikuna kaasa sellele, et  see nii juhtuks, vahendades kontakte jagades infot ja lüües kaasa praktilises korraldustöös. Ootame eestvedajaid ja abilisi hõimupäevade õhtutele seltsimajades, üliõpilasorganisatsioonides, klubides, raamatukogudes.

Programmiga liitumise info leiate meie kodulehel fennougria.ee Hõimupäevade all.

Külaliste vastuvõtt

Hõimupäevadele tuleb üle 30 külalise nii Venemaa soome-ugri aladelt kui ka Soomest ja Ungarist. Püüame korraldada nii, et kogu nädala vältel oleks iga ansambli saatjaks mõni eesti keele oskajast  kaasmaalane. Tartus ja Tallinnas võiksid neile lisanduda eestlastest vabatahtlikud, kes ütleksid külalisele tere tulemast, lehvitaksid lahkumisel nende bussile järele, aitaksid leida teed esinemiskohta, sööma ja hotelli, hankida mobiilikaarti ja lahendada muid muresid ning mis kõige tähtsam, oleksid eesti rahva ja kultuuri särasilmseteks vahendajateks.

Ka sõiduautoga transport ja võõrkeelne linnaekskursioon on väga teretulnud abi. Töö maht: kuni 10 inimest a 2-5 tundi, 12.-12.-18.10 Tartus ja Tallinnas.

Bürooabilised

Sul on hea keelevaist, sulg jookseb kergesti ja tunned ka õigekirja. Või on Sul silma ja kätt lihtsamateks kujundustöödeks?  Fenno Ugria bürool kasvab hõimupäevade ajal töö üle pea: kirjatööd kipuvad jääma öötundidesse, nimesildid, infolehed jm  tarbedokumendid tulevad viimasel hetkel printerist välja ja näevad ilmetud välja. Kutsume vabatahtlikke appi tekste tõlkima-toimetama, korrektuure lugema ning kirjatöid vormistama. Neile, kes eelistavad rutiinset nokitsemist, jagub samuti tegemist: nimekirjade ja dokumentide koostamine, registreerimised, postitused gruppidele ja muud bürootööd.  

Töö maht: 2-6 inimest, 1-3 tundi mitmel päeval. 

Konverents

Ka hõimupäeva konverentsil osalemist on võimalik ühitada vabatahtliku tööga. Konverentsile ootame abilisi registreerimislauda, kingikotte pakkima, tõlkeseadmeid jagama, diskussioonivoorus käsimikrofoni küsijateni toimetama ja külalisi juhendama.

Töö maht: kuni 4 inimest Tallinnas,  laupäeval, 17.10 kl 9 -15.

Kontserdid

Hõimupäevade peakontsertidele Tartu ülikooli aulasse N 15.10 ja Tallinnasse Mustpeade majja  L 17.10  majja otsime  tegusat ja asjalikku vabatahtlikke tiimi. Töö on mitmekesine - kingikottide pakkimine, abitööd ja nõustamine infolaudade sisseseadmisel, abilised kohvikusse ja esinejate ruumi, info- ja meenetelaud, külaliste abistamine, ruumide koristamine ürituse lõpul.

Kuni 6 inimest a 4-5 tundi ajavahemikul kl 15-24. Hõimupäevade vabatahtlikuna saad olla osaline ühe ainulaadse kultuurisündmuse loomisel ning leida uusi tuttavaid nii hõimurahvaste kui kohalike inimeste seast. Fenno-Ugria poolt anname vabatahtlikele väikese kingituse, ürituste abilised saavad koos külalistega ka süüa.  Samuti on kõik vabatahtlikud oodatud hõimupäevade meeskonna ühisele järelpeole oktoobri lõpus.

Tere tulemast hõimupäevade köögipoolele!

Registreerumine

Tere tulemast hõimupäevade köögipoolele!

Palun andke endast märku aadressil fennougria at gmail dot com

Kontaktisik: Leanne Barbo