Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Tartus tuleb soome-ugri noorteliidu MAFUN kongress

21.07.2015

29. juulist 1. augustini leiab Tartus aset soome-ugri rahvaste noorteühenduste katusorganisatsiooni MAFUN 12. kongress, kus arutatakse soome-ugri keelte ja kultuuri püsimajäämist ja põlisrahvaste õigusi.

Kongress on jõudnud 18 aasta järel taas Eestisse – viimati toimus see Eestis 1997. aastal Laulasmaal. MAFUN tähistab tänavusel kongressil ka oma 25. juubelit.

Kongressil toimuvad plenaarettekanded, kultuuriprogramm ja töö gruppides. Sektsioonid, mis pakuvad võimalust aruteluks kitsamas ringis, on modereeritud ja kajastavad selliseid teemasid nagu põlisrahvaste õigused, soome-ugri keeleõpe, popkultuur, sotsiaalmeedia, idufirmad ja eluviisid.

Kongressist võtab osa üle 90 soome-ugri teemadega seotud noore, kellest enamik tuleb Eestist, Soomest ja Venemaalt, kuid osalejaid on ka näiteks Ungarist ja Norrast.

Viimastel aastatel on MAFUNi töös kaasa löönud kolm Eesti noorteorganisatsiooni: Tartu NEFA rühm, Setu Kultuuri Fond ja seltsing Fenno-Ugria Noored. Viimane on ka selleaastase kongressi peakorraldaja.

Kultuuriprogrammi raames tutvustatakse osalejatele Tartu linna ja Eesti Rahva Muuseumi uut hoonet. On oodata ka tutvumisõhtut ning kontserti, kus astub üles Eesti ansambel Oort koos Aapo Ilvesega.

Kongressi lõpus valitakse soome-ugri kultuuripealinn 2016 ning kongress lõpeb ametlikult 31. juulil. Seejärel on soovijatel võimalus edasi sõita Obinitsasse, mis on selle aasta soome-ugri kultuuripealinn ja kus toimub seto kuningriigi päev.

MAFUN asutati 16. juunil 1990. aastal. Tegemist on rahvusvahelise uurali (soome- ugri ja samojeedi) rahvaste noorteühingute katusorganisatsiooniga, mille peaeesmärk on arendada ja säilitada uurali kultuure ja keeli ning ühtlasi tutvustada neid maailmale.

Lisainfo Fenno-Ugria Noorte lehel