Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Soome-ugri kultuuripealinn 2016 asub Ungaris

03.08.2015

Ungari küla Iszkaszentgyörgy ja Veszprémi linn jagavad soome-ugri kultuuripealinna 2016 tiitlit, otsustas viieliikmeline sõltumatu žürii 31. juulil Tartus soome-ugri rahvaste noorteliidu MAFUN 12. kongressil.

Žürii ebaharilik, kuid ühehäälne otsus jagada soome-ugri kultuuripealinna tiitlit kahe koha vahel peegeldas finalistide – 2000 elanikuga Iszkaszentgyörgy ja 63 000 elanikuga Veszprémi – erinevaid ja üksteist täiendavaid tugevaid külgi.

Žürii hindas kõrgelt Iszkaszentgyörgy professionaalset esitlust, samas tunnustas mitmeid tugevusi Veszprémi taotluses ning arenguvõimalusi soome-ugri kultuuripealinna programmile, mis tulenevad Veszprémi kui piirkondliku keskuse staatusest ja tuntusest. Üheks põhjuseks kultuuripealinna tiitli jagamiseks oli ka finalistide asukoha 40kilomeetriline lähedus, mis võimaldab kultuuripealinna programmi kaasata laiemat Kesk-Transdanuubia piirkonda.

"Järgmise soome-ugri kultuuripealinna asukoht Ungaris on märgilise tähtsusega areng kogu soome-ugri maailma jaoks, võimaldades Ungaril senisest aktiivsemalt osaleda rahvusvahelises soome-ugri koostöös ja liikumises," märgib kultuuripealinnade liikumise algataja Oliver Loode.

Soome-ugri kultuuripealinnad on soome-ugri rahvaste noorteliidu MAFUN algatus, mille eesmärkideks on tugevdada soome-ugri ja samojeedi hõimurahvaste ühist identiteeti, tõsta teadlikkust soome-ugri ja samojeedi rahvastest ja nende keeltest ning hoogustada kohalikku arengut. Esimeseks soome-ugri kultuuripealinnaks oli udmurdi küla Bõgõ, tänavu kannab kultuuripealinna tiitlit seto küla Obinitsa

Soome-ugri kultuuripealinnade programm


Kontakt:
Oliver Loode
Soome-ugri kultuuripealinnade programmibüroo
oliver dot loode at uralic dot org 
+372 513 2992