Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Fennougristikakongressil näidati Lennart Meri filme

20.08.2015

Oulu linna kultuurikeskuses Valve asuvas Oulu filmikeskuse kinos Studio näidati fennougristikakongressi ajal kahel seansil Lennart Meri filme.

Esimesel seansil, 18. augustil linastusid "Veelinnurahvas" (1970) ja "Linnutee tuuled" (1977). Filmide eel kõneles ning vastas küsimustele Soome filmiajaloolane Kari Uusitalo, kes oli "Veelinnurahvale" eelnenud Soome-Eesti ühisfilmiprojekti "Piisk meres" stsenarist.

Samuti olid kohal ja kõnelesid "Veelinnurahva" teadustoimetaja Tõnu Seilenthal ning "Linnutee tuulte" helirežissöör ja monteerija Enn Säde, andis teada Oulus viibinud stsenarist ja režissöör Jaak Lõhmus.

19. augustil linastus "Toorumi pojad" (1989) ning demonstreeriti 16minutilist episoodide rida toona teostamata jäänud Lennart Meri filmist "Karupeied", mis on plaanis lõpetada 2016. aastaks. Sõna võtsid Enn Säde, Stephan Dudeck, Antti Tenetz ja teisedki Handimaal Agani jõe kallastel käinud spetsialistid.

"Esituselt saadud vastukajadest on abi filmiprojektiga edasiliikumisel. Järgmine selle materjali esitlus on plaanis eelolevatel hõimupäevadel," sõnas Lõhmus, kes on ka dokumentaalfilmi “Karupeied” arendustoimkonna liige.