Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Marimaa juht ähvardas asfaltteed üles kaevata

08.09.2015

markelov_shimshurgaMarimaa kauaaegne juht Leonid Markelov vihastas velskripunkti avamisel külaelanike peale ja ähvardas teed üles kaevata; juhtum leidis aset vahetult enne 13. septembri valimisi.

Intsident juhtus 20. augustil velskri-ämmaemandapunkti avamisel Zvenigovo rajooni Šimšurga külas. Markelov on korduvalt väitnud, et tema ehitab neid arstiabipunkte, tegelikult aga rahastatakse neid föderaalprogrammist.

Šimšurga elanikud olid tavapärasest julgemad ja esitasid Markelovile rahva seast küsimusi ning kommentaare. Markelov solvus ja ähvardas asfaltteed üles kaevata.

"See on esimene kord, kus niimoodi virisetakse. Igal pool on inimesed öelnud aitäh. Ehk ma peaksin ka teie poole selle kohaga pöörduma, nagu teie minu poole pöördusite? Sulgema kõik ja sõita minema, kaevama teed ka üles. Te ei usu, et ma kaevan teed üles? Jääte kolmeks aastaks ootama," ähvardas Markelov kohalikke elanikke.

2001. aastast peale Mari Eli vabariiki juhtiv Leonid Markelov sai kolmanda ametiaja lõppedes tänavu jaanuaris Venemaa presidendilt ajapikendust ja jätkas viimasel aastal oma ametikohal ajutise kohusetäitjana.

Tema ametisoleku aastatel on Marimaal läbi pekstud või tapetud kümneid ajakirjanikke, rahvusliikumise aktiviste ja opositsionääre ning võimude kritiseerijaid. Mari keele õpetamise maht on vähenenud, samuti nagu ka mari kultuuri osa ühiskonnas.

Rahvusühendus Mari Ušem on väljendanud enne valimisi oma poolehoidu vabariigi juhiks pürgivale kompartei esindajale Sergei Mamajevile.
MariUver: Маркелов народу: Повернусь к вам задницей и дорогу раскопаю