Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Täna hõimupäevadel Tallinnas ja Tartus (14.10)

TÄNA HÕIMUPÄEVADEL

 Kolmapäev, 14.10

 TALLINN

kell 17.00 kino Artis väike saal: Soome-ugri filmifestivali FUFF valikkava I

Valik Võrumaal Tsiistres juba teist korda toimunud ning üha populaarsust koguvalt soome-ugri filmifestivalilt FUFF. Esimeses valikus on erinevate sugri rahvaste lühifilme eri žanrides: animafilmid „Komi legend maailma loomisest“  ja „Tüdruk kuu peal“, eksperimentaalfilme nagu „Urso küla vägi“, aga ka udmurdi poeetiline dokumentaalfilm „Teise kalda uned“ jm. Samas programmis esilinastub ka eestlaste tehtud värske teatridokumentaal „Tere, Kazõm“ (rezhissöör Kristo Viiding).

kell 18.00 BFM kino SuperNova: Eesti film.  Arvo Iho „Karu süda“ (2001)

Ekraniseering Nikolai Baturini samanimelisest müstilisest romaanist. Kohtumine  autori Arvo Ihoga. 

kell 19 Hopneri maja diele: Tallinna tantsuklubis komi ansambel Ezõs Voit. Komi laulud, mängud, tantsud.

kell 20 jazziklubi Philly Joe´s: neenetsi lauljanna Tatjana Lar

Kontsert toimub koostöös Fenno-Ugria ja jazziklubi Philly Joe's koostöös, kellede mõlema südameasjaks on eheda ja sisulise hoidmine ning levitamine. Meil on au ja privileeg võõrustada üht oma kultuuriruumi reljeefsemat elusa pärimuse kandjat.

Tatjana Lar on Põhjarahvaste Kultuuride Keskuse metodist, neenetsi folkloori asjatundja ja laulja. Juba 1970ndatel alustatud esinemiste geograafiline mõõde on hämmastav, ulatudes Põhja-Venemaa kaluriküladest New Yorgi ja Tuneesiani välja. Tallinnas saime Tatjana Lari võimsat ja lummavat häält kuulata 2004. aasta soome-ugri rahvaste maailmakongressi kultuuriprogrammis.

Pilet 5/3 koha peal

 

TARTU

Kell 17 Eesti Rahva Muuseumi näitusemaja:

Jutu- ja filmiõhtu, kus räägitakse hiljutistest käikudest hõimurahvaste juurde ning tutvustatakse ekspeditsioonide raames valminud filmimaterjale. Mari filmimehe Aleksei Aleksejevi film Lõikuspüha

Kell 20 Tiigi seltsimaja:

Tartu tantsuklubis on külas mari tantsuansambel Kna Vel Tatarstanist.

Kell 20 Genialistide klubi:

Udmurdikeelne noorsookomöödia „Maasikad-muulukad“ (2001)

Romantiline noortekomöödia on esimene udmurdikeelne mängufilm, enne seda on Udmurdimaal tehtud vaid kaks täispikka venekeelset mängufilmi. Tagasihoidliku eelarvega film on tehtud poolakate ning entusiastide abiga ja mõeldud näitam