Pärnu mnt 28, Tallinn 10141  Tel +372 644 5119  info at fennougria dot ee

Ersa kirjandusõhtu 14. detsembril

20.11.2015

Esmaspäeval, 14. detsembril kell 16.00 toimub ersa kirjandusõhtu Riho Pätsi auditooriumis (Tallinna Ülikool). Mordvamaalt on külas populaarne noor ersa luuletaja Tatjana Mokšanova.

Mokšanova on Venemaa Kirjanike Liidu liige, luulekogumike „Er´geker´ks“ („Kaelakee“, 2006), „Tolon lopat“ („Põlevad lehed“, 2010) autor, ersa laste- ja noorteajakirja "Chilisema" („Päikesetõus“) toimetaja ja vabakutseline tõlkija. Luuletaja jagab teiega oma mõtisklusi tänapäeva ersa kirjandusest, jutustab tuntuimast ersa luuletajast Mariz´ Kemalist (Raissa Kemaikina), esitleb ersa ajakirju ja tutvustab oma luulekogu.

Tatjana Mokšanova ootab kohtumist Eesti sugulasrahvastega ja usub tulevasse koostöösse eesti kolleegidega. Kuna dialoog on tema esinemiste armastatuim vorm, siis ootab ta kuulajatelt palju huvitavaid küsimusi. Kirjandusõhtul esineb ka ersa-mokša folklooriansambel Kiljeine.

Tatjana Mokšanova on sündinud 9. jaanuaril 1984. aastal Samaara oblasti Šentalinski külas. Ta on lõpetanud Mordva Ogarjovi nimelise Riikliku Ülikooli ersa filoloogia teaduskonna.

Sado, vese sado! Tere tulemast!